Adım Adım: PC Tools Antivirus Kullanımı!

2011-03-17 20:40:00

Virüsler, şifrelerinizi çalan keylogger araçları, bilgisayarınızı her yönden kuşatan truva atları ve solucanlar...  2010 yılında, önceki yıllardan onlarca kat fazla bilgisayarlarımızı tehdit ettiler ve 2011 yılında da etmeyi sürdürüyorlar. Peki kullanıcıların elleri kolları bağlı mı?

Gelecek Karanlık mı?

Cevabımız kesinlikle hayır! PC Tools Antivirus, güncel olduğu takdirde yüzde 90'ın üstünde bir oranla zararlıları yakalayıp, geldikleri yere postalayabiliyor. Peki bu yararlı yazılımı nasıl kullanacağız? Endişe etmeyin, ShiftDelete.Net ailesi olarak yanınızdayız.

İlk Adım

PC Tools, maalesef doğrudan indirilebilen bir güvenlik aracı değil. Programı elde etmek için bağlantıya tıklayın ve yönergeleri birebir izleyin. 60 MB, çok da uzun olmayan bir sürede indirilecektir. Elbette bu bağlantı hızınıza da bağlı.

İkinci Adım

Sade bir arabirim ekranı ile karşılacaksınız. Bu ekranda, Scan Your Computer (Bilgisayarınızı Tarayın), OnGuard Protection (İnternet Koruması ve daima açık olmanızı öneririz) ve elbette Setttings (Seçenekler Opsiyonu) mevcut. Settings seçeneğine tıklayın.

Üçüncü Adım

Bu noktada pek çok seçenek ile karşılaşacaksınız. Ancak aralarında en önemli olanlar ise Infected Items (Zararlı Bulaşmış Nesneler) ve Suspicious Items'a (Şüpheli Nesneler) karşı ne yapacağınız. Tavsiyemiz, onları karantina altına almak ve düzenli aralıklarla temizlemeniz yönünde. Bir önemli tavsiye daha: Smart Update'i hemen uygulayın.

Heuristic taramayı da mutlaka açık tutmanızı tavsiye ediyoruz, zira yeni virüsler tanınmasa da, zararlı izleri yazılımca takip edilecektir.

Son Adım

Gereken seçenekleri onayladıysanız, artık "Scan Your Computer" simgesine tıklayın ve arkanıza yaslanın. Dilerseniz TV izleyin, dilerseniz kitap okuyun. PC Tools gerekenleri yapacak ve gerekli anlarda sizden onay isteyecektir. Zararlılar bulunacak ve yok edilecektir.

 ShiftDelete.Net

0
0
0
Yorum Yaz
İnternet Hizmetleri Domain