Windows Phone 7'ye Yeni Özellikler

2011-04-13 22:29:00

Windows Phone 7 ile mobil dünyadaki eski popülaritesini yakalamaya çalışan Microsoft, bu kez işi sıkı tutuyor. Yeni işletim sisteminin her açıdan mükemmel olması için ince eleyip sık dokuyan yazılım devi, sisteme entegre ettiği her özellik için tüm detayları düşünerek adım atıyor.

Multitasking Geliyor!

Windows Phone 7'nin bir sonraki sürümünde önemli yenilikler yer alacak. Her ne kadar birçok madde başlığı, çağın gerekliliklerini tamamlayan bir ara başlık gibi görünse de işletim sisteminin daha olgun bir düzeye gelmesi adına tüm bunlar büyük önem taşıyor.

Mayıs ayında ilk olarak geliştiricilere sunulması beklenen güncelleme ile işletim sistemi en önemli eksiği olarak göze çarpan multitasking (çoklu işlem yapabilme) konusunu çözüme kavuşturuyor. Artık kullanıcılar, cihaz üzerindeki tüm işlevleri ve üçüncü şahıs yazılımları, arka plana atabilecek ya da yazılımlar arasında geçiş yapabilecek.

Güncelleme ile sisteme entegre edilecek olan bir diğer önemli ayrıntıysa üçüncü şahıs yazılımların kamerayı telefon yazılımından bağımsız kullanabilmesinin sağlanması ve telefondaki sensörlere erişim imkanının tanınması olmuş.

Skype Yolda!

Yeni Windows Phone 7 güncellemesine dair müjdeleri sıralayan Microsoft, üçüncü şahıs yazılım konusunda da kullanıcıların merakla beklediği güzel haberleri verdi.Artık üçüncü şahıs yazılım geliştiricilerini daha da özgür bırakacağını belirten Microsoft, birçok popüler yazılımın Windows Phone 7 desteğine kavuşacağını da duyurdu.

Bunlardan en önemlisi ise hiç şüphesiz Skype'ın Microsoft'un mobil işletim sistemine destek vermesi olmuş. Mayıs ayından sonra Skype'ın uyumlu sürümü indirilebilir hale gelmiş olacak. Bunun yanı sıra Spotify, Layar, Qantas, Amazon Shopping ve Kik Messenger gibi yazılımlar da Windows Phone 7'li cihazlarda boy göstermeye başlayacak.

ShiftDelete.Net

0
0
0
Yorum Yaz
İnternet Hizmetleri Domain